Näotuvastus on biomeetriline tehnoloogia, mis analüüsib inimeste näojooni ja võrdleb neid tuvastamiseks vastavate andmebaasidega. Rahvusvaheline tehnoloogiaalane andmekaitse töörühm (tuntud ka kui Berliini töörühm) võttis vastu näotuvastustehnoloogiat käsitleva töödokumendi. Selles kirjeldatakse biomeetria kasutusvõimalusi era- ja avalikus sektoris ning esitatakse nii riske kui ka praktilisi soovitusi andmekaitsenõuete rakendamiseks.
Näotuvastustehnoloogiad on maailmas tõusuteel, eriti tehisintellekti valdkonna praeguseid arenguid silmas pidades. Seda näeme juba ka lennujaamades passikontrolli ajal. Selleks, et nendest tehnoloogiatest lõpuks kasu oleks, on oluline määratleda nende piirid ja juhtida tähelepanu riskidele. Berliini rühma töödokumendis on selgitatud, et eelkõige avalikus ruumis kasutamine kujutab endast suuri riske inimeste vabadusele ja õigustele. Samuti on selles nõusolek keelduda näotuvastustehnoloogiatest, mis on mõeldud emotsioonide äratundmiseks või isegi iseloomuomaduste tuletamiseks teatud biomeetrilistest omadustest. Tutvu inglise keelse töödokumendiga.
Samuti võttis Berliini töögrupp vastu digitaalse keskpangaraha töödokumendi, kus kirjeldatakse olulisi privaatsusega seotud riskitegureid ja antakse praktilisi soovitusi nende riskide maandamiseks. Keskpanga digitaalraha on keskpanga tagatud digitaalne valuuta, mida saab luua vaid keskpank.
Digimakse eelised toovad üha enam kaasa sularaha kasutamisest loobumise. Digitaalne keskpangaraha muutub kogu maailmas üha populaarsemaks. Samuti on EL teinud ettepaneku võtta kasutusele digitaalne euro. Nüüd on võimalus andmekaitsenõuetele vastavate maksetehingute suund määrata. Võrreldes sularahaostudega käib digimakse käsikäes võimaliku anonüümsuse kadumisega. Kui tahame, et digitaalne euro oleks edukas, peavad kodanikud saama usaldada, et kõiki nende tehinguid ei jälgita ega säilitata. Tutvu inglise keelse töödokumendiga.