Teabenõue

Teabenõude saate meile esitada, kui soovite saada dokumenti, mis on Andmekaitse Inspektsioonis juba olemas. Teabenõudega võite küsida välja näiteks mingi varasema kirja või juba tehtud otsuse.

Teabenõude saate esitada meie e-keskkonnas

  • Logige sisse ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga.
  • Täitke pöördumine otse ekraanil, lisades soovi korral ka manuse. Teie nime ja isikukoodi väljad täidetakse automaatselt.
  • Ärge unustage sisestamast e-posti aadressi – praegu saadame vastuse teie pöördumisele ainult e-kirjaga. 
  • Vajutage „Saada“ ning pöördumine jõuab meieni.
  • E-keskkonna eelisena salvestuvad kõik teie pöördumised ka isiklikule töölauale. Nii omate alati ülevaadet, mida olete meile kirjutanud.
     

Sisenege e-keskkonda

Soovi korral võite esitada teabenõude ka meili teel


Alternatiivina on teil võimalus saata teabenõue meili teel, kasutades selleks failipõhist näidisvormi. Sel juhul tuleb teabenõue saata aadressile info[at]aki.ee

Mis ei ole teabenõue?

Kui Te küsite meie selgitusi või seisukohti, siis sellele vastamiseks tuleb kirja alles koostama hakata. Sel juhul olete esitamas hoopis selgitustaotlust, mitte teabenõudet. Kui juhite meie tähelepanu mingitele probleemidele, on see märgukiri. Selgitustaotlusele ja märgukirjale vastame 30 päeva jooksul.

Kui aga mõni teine asutus ei ole Teie teabenõudele vastanud, võite meile esitada sekkumistaotluse, mida käsitleme vaidena.

Last updated: 18.04.2024