Sa oled siin

Uus ja põnev veebiplatvorm Cybergram!

06.10.2023

Igapäevaselt on kuulda, kuidas kelmid tegutsevad. Hiljuti kajastas ka meedia, kuidas ühe mõjuisiku pilte on võltsitud ja need on hakanud elama oma elu. Loomulikult ei saa me selliseid riske täielikult maandada, kuid saame olla ehk teadlikumad ja seda juba varasest east.

Cybergram on noortele suunatud õppeplatvorm, mille eesmärgiks on suurendada noorte teadlikkust küberruumis levivatest ohtudest ja suunata neid seeläbi ka turvalisemale käitumisele. Seal jagatakse päriselt juhtunud lugusid ning teadmisi saab testida läbi erinevate küsimustike ja mängude.

Andmekaitse Inspektsiooni jurist Geili Keppi ütleb: „Kogu küberruum tugineb ju isikuandmetele, me soovime endast igapäevaselt palju jagada ning seda soovivad sama aktiivselt ära kasutada ka halbade kavatsustega inimesed. Oht kaotada kontroll oma isikuandmete üle on väga suur. Seetõttu on mul heameel, et ka Andmekaitse Inspektsioonil oli võimalus anda enda panus Cybergrami loomisse ja juhtida tähelepanu ka andmekaitsega seotud teemadele.“

Cybergram on valminud Andmekaitse Inspektsiooni, Inimõiguste Keskuse, Telia, disainibüroo Velveti ja mitmete noorte mõjuisikute, nagu Kristo Siig, maNnAmUsiC, Sebastian Freiberg ja Kerli Paaslepp koostöös. Oma panuse andsid ka Luminate ja Eesti Interneti SA.

See Instagrami laadse ülesehitusega, kolmekeelne veebiplatvorm annab õpetlikke juhiseid läbi sisuloojate isiklike lugude. „Soovitan Cybergramiga tutvuda tegelikult igas vanuses noortel ja miks mitte ka õpetajatel ja lastevanematel“, ütleb inspektsiooni jurist Geili.

Kui soovid internetis tegutsedes veel teadlikum olla, siis  11. oktoobril annab meie jurist Geili veebikoolituse, „Kellele kuuluvad minu andmed“, mis on mõeldud just keskkooliealistele. Oled huvitatud, siis registreeru kuulajaks SIIN