Andmekaitse töögrupp esitas soovitused internetitelefoniga seotud riskide vähendamiseks

3. Aug 2016
PrintPDF Jaga

Rahvusvaheline telekommunikatsiooni andmekaitse töögrupp võttis värskes töödokumendis kokku soovitused internetitelefoniteenusega (VoIP) seotud turvariskide vähendamiseks ja privaatsuse kaitseks. Vastuvõetud dokument sisaldab soovitusi kõigile peamistele huvigruppidele – nii seadusandjatele, teenusepakkujatele, tarkvaraarendajatele ja seadmete tootjatele kui ka tavakasutajatele.

Uued soovitused on täienduseks kümme aastat tagasi avaldatud töödokumendile, milles kaardistati tollaseid privaatsuse ja turvalisusega seotud väljakutseid ning võimalikke turvariske VoIP-teenuste kasutamisel tulevikus.

"Varasem dokument sisaldas samuti esmaseid soovitusi tootjatele, arendajatele ja teenusepakkujatele. Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on aga tehnoloogia areng teinud internetitelefoniteenuse lihtsalt kättesaadavaks ka tavakasutajale," selgitas soovituste koostamisel osalenud Andmekaitse Inspektsiooni IT-nõunik Urmo Parm.

Varasema dokumendi ümberhindamine ja uute soovituste koostamine ongi ajendatud peamiselt sellest, et VoIP-teenuste kasutamine on tänapäeval väga levinud nii erinevate asutuste ja organisatsioonide kui ka tavakasutajate seas. Teise olulise ajendina tõi töögrupp välja, et vahepealse ajaga on tehnoloogia edasi arenenud ning telefoniteenusele on lisandunud kiirsõnumisuhtlus ja videokõned.

"Uues dokumendis ei eristata lisandunud teenuseid enam tavalisest VoIP-teenusest – soovitused kehtivad ühtsena kõigile sellistele kommunikatsioonitehnoloogiatele," rääkis Parm. "Isegi kui teenusepakkujad kasutavad erinevaid tehnoloogiaid, on privaatsuse kaitse ja turvariskidega seotud probleemid ja küsimused sarnased," lisas ta.

1983. aastal asutatud rahvusvahelisse telekommunikatsiooni andmekaitse töögruppi kuuluvad andmekaitseasutuste ja privaatsusteemadega tegelevate organisatsioonide esindajad üle maailma. Töögrupp on asutamisest alates võtnud vastu mitmeid soovitusi privaatsuse kaitseks telekommunikatsiooni alal.  Vastuvõetud dokumendid leiab töögrupi kodulehelt.

Internetitelefoniteenusega seotud soovitustega saad tutvuda siin.

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner