Sa oled siin

Ukrainale turvalisema tuleviku rajamine

10.04.2023

FIIAPP ja EU4DigitalUA korraldasid 14-15. märts Varssavis konverentsi "Andmekaitse joondamine Euroopa õigusraamistikule tuginedes, rajades turvalisemat tulevikku Ukrainale" ("Aligning data protection with EU legal framework, paving Ukraine's path to a more secure future").

FIIAPP on sihtasutus, mis tegeleb rahvusvahelise halduse ja avaliku poliitikaga. EU4DigitalUA projekt fokusseerib valitsuse digitaalse infrastruktuuri, avalike e-teenuste, küberturvalisuse ja andmekaitse arendamist. Samuti toetab projekt Ukraina digitaalset ümberkujundamist ja ühtlustamist ELi digitaalse ühtse turuga. Täiustatud küberturvalisust ja andmekaitset ELi ja Ukraina assotsiatsioonilepingu rakendamist ja kiirema ning edukama ühenduse arendamist.

Koos korraldatud konverentsi eesmärk oli toetada Ukrainat andmekaitseõiguse ja praktika loomisel ning rakendamisel. Jagada teiste riikide ja organisatsioonide kogemusi, edulugusid ja probleeme. 

Ühes paneelis osales ka Andmekaitse Inspektsioonist Maarja Kirss. Paneeliks oli "Experience of the EU countries with GDPR implementation" ehk "EU riikide kogemus isikuandmete kaitse määruse rakendamisel". Kirss jagas paneelis, milline on Eesti kogemus nimetatud määruse rakendamisega.