Isikuandmete liigutamine Euroopa ja Ameerika vahel lihtsustub

14. Juuli 2016
PrintPDF Jaga

Euroopa Komisjon võttis 12. juulil vastu uue ELi-USA andmekaitseraamistiku Privacy Shield. Uue raamistiku eesmärgiks on ühelt poolt tugevdada isikuandmete kaitset andmete edastamisel Euroopa Liidust Ameerika Ühendriikidesse, teiselt poolt lihtsustab see leppega liituvate ettevõtete jaoks aga ka isikuandmete liigutamist.

„Arvestades kui tihedad on Euroopa ja Ameerika majandussuhted, on selline lepe maailma majanduse arengule kahtlemata hea,“ sõnas Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Viljar Peep. „Muu hulgas on see hea väike- ja keskmistele ettevõtetele, kellel tuleks individuaalsete lepingute koostamiseks tasuda väga suuri õigusabikulusid. Üldiselt on loa taotlemine isikuandmete edastamiseks väljapoole Euroopat väga mahukas ja keeruline protsess ning seetõttu just väikeettevõtete jaoks ka äärmiselt kulukas,“ selgitas Peep.

Uue raamistiku kohaselt loetakse leppega liitunud Ameerika ettevõtted eurooplaste isikuandmete töötlemisel Euroopa ettevõtetega samaväärseteks, mis teeb ka isikuandmete liigutamise Euroopa ja Ameerika vahel lihtsamaks.

Leppega liitudes võtavad ettevõtted endale kohustuse isikuandmeid hoolikamalt kaitsta ning ehkki uus raamistik on pälvinud ka kriitikat, toetab Andmekaitse Inspektsioon Euroopa Komisjoni otsust uus raamistik vastu võtta.Maire Iro

avalike suhete nõunik

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner