Andmekaitse Inspektsioon lisas Westinghouse OÜ rämpspostitajate nimekirja

10. Nov 2017
PrintPDF Jaga

Andmekaitse Inspektsioon hoiatab ettevõtjaid Westinghouse OÜ eest, kes on korduvalt rikkunud elektroonilise side seadusest tulenevaid otseturustuse nõudeid.

Viimastel kuudel on Andmekaitse Inspektsiooni poole pöördunud mitmed inimesed, kes on hädas Westinghouse OÜ saadetud rämpspostiga. Westinghouse OÜ ei järgi elektrooniliste reklaamkirjade saatmisel seadusest tulenevaid nõudeid ning hoiab aktiivselt kõrvale inspektsiooni järelevalvemenetlusest. Westinghouse OÜ juhatuse liige Sergey Bogomolov, kes on varemgi sarnase tegevusega inspektsiooni tähelepanu alla sattunud, on ebaseadusliku tegevusega jätkamiseks loonud jälle järgmise ühe-mehe-ettevõtte.

Võimalike klientide ja koostööpartnerite hoiatamiseks lisas Andmekaitse Inspektsioon Westinghouse OÜ oma võrgulehel avaldatavasse rämpspostitajate nimekirja. Nimekirja lisatakse ettevõtted, kes on vähemalt kolm korda rikkunud elektroonilise side seadusest tulenevaid nõudeid elektrooniliste kontaktandmete kasutamisele otseturustuses.

Rämpspostitajate nimekiri on abivahendiks ettevõtetele, kes soovivad enne otseturustusteenuse tellimist kontrollida teenusepakkuja usaldusväärsust. Seaduse kohaselt lasub reklaamposti saanud potentsiaalse kliendi nõusoleku tõestamise kohustus tellijal. Nimekirja avaldamise eesmärk on seetõttu eelkõige hoiatada ettevõtteid rämpspostitajatelt otseturustusteadete tellimise eest.

Inspektsioon juhib reklaamposti saatjate tähelepanu ka nõudele, mille kohaselt peab reklaamiva sisuga elektronposti saajal olema võimalus edaspidi sarnastest e-kirjadest loobuda ehk elektrooniline reklaampost peab sisaldama loobumislinki.

Rikkujad kustutatakse nimekirjast viimasele rikkumisele järgneva aasta möödumisel.

Rämpspostitajate nimekirja leiab Andmekaitse Inspektsiooni võrgulehelt.


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner