Sa oled siin

Miks videovalvel on reeglid?

01.01.2021
ristmik

Keskmine Eesti inimene võib päevas sattuda vähemalt kümne valvekaamera alasse. Valvekaameraid võime leida poodides, tänatavatel ja erinevate hoonete seintel. Ühel linnatänaval jalutamine salvestub seega määramata ajaks kümnetesse kaameratesse.

Hea videovalve korraldaja, inimestel tekivad kaamera vaatevälja jäädes õigused, sest kaamerasse jäävad nende isikuandmed. Meeles tuleb pidada kahte asja.

  • Esiteks videovalvealasse sisenev inimene peab olema valvekaamerast teavitatud. Selleks on vaja teha teavitussilt. 
  • Teiseks, videovalve alas olev inimene võib küsida teavet enda salvestise töötlemise kohta. Selleks on vaja koostada andmetöötlust selgitavad andmekaitsetingimused.

Ükski seadus ei luba inimesi jälgida uudishimust või niisama igaks juhuks. Videovalve on võimalik juhul, kui selle eesmärk on seaduslik. Seaduslik saab videovalve olla siis, kui peate kaitsma oma valduses olevaid inimesi, vara või tuvastama õigusrikkumisi.

kaameraseinOlge valmis oma eesmärki küsijale põhjendama ning vastama küsimusele, miks ja kuidas on teie õigus kaameravalvele inimese õigusest privaatsusele kaalukam.

Teeme aastal 2021 videovalve nähtavaks!

 

Siin saab luua nõuetekohase videovalve sildi

Saate valida sildi kolme mõõdu vahel. Teksti ja teiste elementide suurus ja äärise laius on määratud vaikimisi paika vastavalt Teie valitud sildi mõõdule. Kui soovite midagi muuta, saate seda teha. 

  1. Sisestage nõutud info teavitussildi neljale kohustuslikule väljale ja kui soovite, saate luua vabatahtlikul väljal QR koodi. Iga lahtri juures on abitekst: kuidas antud lahtrit täita.
  2. Peale väljade täitmist saate valida, kas salvestate teavitussildi SVG failina või PDF failina. SVG faili võib saata otse trükifirmasse. 

Sildi mõõdud, mille vahel saab valida

  1. Esimene valik 600 x 400 mm on suurema tekstiga ja välitingimustesse sobiv mõõt.
  2. Teine valik 297 x 210 mm on A4 mõõdus teavitussilt.
  3. Kolmas valik 250 x 250 mm on ruudukujuline teavitussilt.