Delfi: Anvelt sõidukite GPSiga jälgimisest: inspektsioon peabki selliseid piiripealseid olukordi analüüsima

24. Sept 2015
PrintPDF Jaga

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Andres Anvelti sõnul nad komisjonis küsimust, kas sõidukite GPSiga jälgimine on isikuandmete töötlemine, seni arutanud ei ole.

Ärileht kirjutas eelmine nädal, et andmekaitse inspektsioon on autode jälgimisteenust pakkuvad firmad terava tähelepanu alla võtnud.

Anvelt leiab, et andmekaitse inspektsiooni ülesanne aga ongi selliste piiripealsete olukordade analüüsimine. "Kui nende analüüs näitab, et sellises telemaatikateenuses võib olla isikuandmete töötlemist ja võimalikku seaduse rikkumist, siis peab sellele analüüsile andma hinnangu ka justiitsministeerium ning ka vajalike seadusmuudatustega välja tulema," kommenteeris Anvelt Ärilehele.

Kindlasti on Anvelti sõnul oluline, et kõigi selliste võimalike riivete hindamisel kaalutaks ta asja teist poolt ehk milliseid õigushüvesid, näiteks varalisi, samas kaitstakse.

"Igal juhul ootan AKI analüüsi huviga," lisas ta. Andmekaitse inspektsioon on nimelt algatanud omaalgatusliku seire, et saada ülevaade isikuandmete töötlemisest telemaatikateenust osutavates ettevõtetes. Seire puudutab eelkõige sõiduautode, raskeveokite ja busside jälgimist.

Delfi 24.09.2015 http://arileht.delfi.ee/news/uudised/anvelt-soidukite-gpsiga-jalgimisest-inspektsioon-peabki-selliseid-piiripealseid-olukordi-analuusima?id=72531881

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner