Ärileht.ee: AKI juht ministeeriumi ideest: jääb ähmaseks, mis kasu annaks selline autode märgistamine

21. Aprill 2016
PrintPDF Jaga

Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Viljar Peep ütles Ärilehele rahandusministeeriumi ideed märgistada ettevõtete sõiduautod kleepsudega, et maksuametit ja rahandusministeeriumi maksuvaldkonna ametnikke tuleks kiita ses mõttes, et nad tõesti püüavad pidevalt oma süsteemi täiustada ega ole jäänud loorbereile puhkama. Rahandusministeeriumi idee järgi peaks märgistama kleepsuga peaasjalikult need ettevõtete sõiduautod, mis on võetud arvele ainult töisteks sõitudeks.

"Üksnes tööalase kasutusega firmaautode välise tähistamise osas ei oska ma leida ülemäärast eraelu riivet, millele peaksime reageerima. Jutt on tööandja sõidukitest, mida kasutatakse, täpsemalt, mida võib kasutada üksnes tööalasteks sõitudeks. Suurem osa firmaautosid on ka praegu vähem või rohkem oma ettevõtte reklaami täis maalitud – kas see riivab autos sõitjate privaatsust?" tähendab Peep.

"Tõsi, sisuliselt võttes – mis kasu selline autode tähistamine annaks – jääb see mõte vähemalt minu jaoks siiski ähmaseks," tunnistab ta ometi.

Ärileht.ee, 20.04.2016: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/aki-juht-ministeeriumi-ideest-jaab-ahmaseks-mis-kasu-annaks-selline-autode-margistamine?id=74295559

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner