Ajakirjandusvabadus ja eraelu kaitse

18. Juuni 2018
PrintPDF Jaga

Euroopa Inimõiguste Kohtu suunised, kuidas ajakirjandusvabadust ning eraelu kaitset tasakaalustada, on üsna selged, nendib Külli Taro Vikerraadio päevakommentaaris.

Kui juhtivad päevalehed kirjutavad, et seadusandja püüab ajakirjandust suukorvistada ja Eestist diktatuuririiki kujundada, tekib tõsine mure. Milles asi?

Maikuu lõpust jõustus otsekohalduv Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus, mis seab ranged reeglid isikuandmete töötlemisele ehk konkreetse inimesega seostatavate andmete (sh piltide) kogumisele, kasutamisele ja levitamisele. See üldmäärus kehtib kõigile ega näe ette erandeid ajakirjandusele, aga võimaldab liikmesriigil neid erandeid kehtestada. Seda Eesti teha sooviski, kirjutades uude eelnõusse samasuguse sõnastuse nagu juba viimased kümme aastat kehtinud.

Siiani pole meil ajakirjandusvabadusega ju probleeme olnud. Ka ülemaailmses Freedom House'i ajakirjandusvabaduse indeksis oli Eesti viimati 199 riigi seas ülikõrgel 13.-15. kohal. Järelikult poleks ka uuele seadusele olnud midagi ette heita.

Tekst kogu pikkuses on avaldatud ERR.ee portaalis 15.06.2018. Loe edasi https://www.err.ee/839699/kulli-taro-ajakirjandusvabadus-ja-eraelu-kaitse

 

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner