Sa oled siin

Kellele kuuluvad minu andmed?

13.10.2023

Käesoleva nädala kolmapäeval toimus ühe toreda ettevõtmise „Tagasi kooli“ raames väike veebiülekanne, kus meie jurist Geili Keppi rääkis keskkooli õpilastele isikuandmetest.

Üritust saab järele vaadata SIIN!

Andmekaitse Inspektsiooni eesmärk on teha ennetustööd ja seda ka noorte hulgas. Kui kasvab üldine teadlikkus, kes ja kuidas meie isikuandmeid töödelda tohib, siis toimub tulevikus ka vähem rikkumisi. 

Geili on ise just seda usku, et juba koolinoortele võiks rohkem rääkida sellest, millised on nende õigused ja samas ka seda, kuidas nemad ise peavad isikuandmetega ümber käima. „Noored on siiski meie tulevik ja paljudest neist saavad ka ettevõtjad, kes hakkavad töötlema suurel hulgal isikuandmeid, seetõttu on väga oluline, et neil oleks juba varakult teadmine, kuidas isikuandmeid hoida“, ütleb Geili.


Siinkohal ei tohi ära unustada, et tegelikult saame me kõik füüsiliste isikutena olla andmetöötlejad, noorte puhul võib see eriti kõne alla tulla sotsiaalmeedias, kuhu tihti soovitakse postitada võimalikult palju ja kiiresti. Tähtis ongi meeles hoida, et enne igasuguste andmete postitamist või jagamist, ükskõik kuhu ja kellele, kõik ennem läbi mõelda ja seda Geili oma ettekandes ka toonitab.