Sa oled siin

Iga klikk loeb, ka sinu andmeid!

16.05.2022

Eesti Inimõiguste Keskusel on valminud videod, mille eesmärk on meelde tuletada, et tänapäeva infoühiskonnas on andmed otsustava tähtsusega, mistõttu on ka nende kaitsmine aina olulisem. Kolm õpetlikku videot selgitavadki andmekaitse valdkonna olemust ja annavad nõu, kuidas käituda privaatsuse rikkumise korral. Lisaks leiab klippidest soovitusi ja nippe, kuidas andmelekkeid ja privaatsusesse sekkumisi ennetada.

Inimõiguste keskuse juristi Mari-Liis Vähi sõnul ajendas videokampaaniat looma asjaolu, et Eesti ühiskonnas jääb puudu privaatsuse ja andmekaitsega seotud teadmistest ja harjumustest. "Me peame rohkem selgitama, mida meie andmetega tehakse ja millised ohud kaasnevad nende avaldamisega. Lisaks vajab ümber lükkamist müüt, et tavainimesel ei ole internetis infot jagades midagi karta ja varjata," tõdes Vähi.

Ühtlasi tuletavad videod meelde, et sarnaselt päriselule, on meie tegudel tagajärjed ka veebikeskkonnas. Inimõigused, sh õigus privaatsusele, kehtivad ka internetis ning nende kaitse vajab ühiskonna tähelepanu. 

Õppevideod loodi Eesti Inimõiguste Keskuse, Andmekaitse Inspektsiooni, Telia, Lastekaitse Liidu, Luminate ja NJORD Advokaadibüroo koostöös ja need on tootnud meediaagentuur Vaas. Videod on eesti keeles koos eesti-, vene- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Rohkem infot kampaania kohta ja privaatsuse ning andmekaitse teemalised kampaaniamaterjalid leiad Eesti Inimõiguste Keskuse koduleheküljelt.

 

Iga klikk loeb, ka sinu andmeid!


Netis ringi liigeldes, oste sooritades või suheldes jätame pidevalt maha digitaalseid jalajälgi, millel võivad olla vägagi reaalsed tagajärjed meie privaatsusele ja teistele õigustele. Ometi jääb tihti hoomamatuks, kui palju meie andmeid tegelikult kasutatakse ja edasi jagatakse.

Taavi lugu saab jälgida kolmes andmekaitseteemalises videos, mis õpetavad, kuidas panna tähele digimaailma ohtusid ning miks on oluline veebis oma privaatsust kaitsta.

Netis tasuta lõunaid ei ole!
 

Netiahvatlustel on laastavad tagajärjed
 

Turvanipid ja hea uus algus
 

Vaata lähemalt Eesti Inimõiguste Keskuse koduleheküljelt.