Sa oled siin

Hoiatused ettevõtete Science Repository OÜ ja Swiss Transport OÜ suhtes

01.02.2022

Andmekaitse Inspektsioon avaldas oma kodulehel hoiatused kahe ettevõtte suhtes.

Science Repository OÜ kogub füüsiliste ja juriidiliste isikute kontakte. Inspektsioon soovitab veebilehele sciencerepository.org oma kontaktandmeid mitte sisestada, sest andmete töötluse eesmärk on teadmata. Samuti ei ole tegemist nii turvalise veebilehe ega andmetöötlejaga nagu andmesubjektidele veebilehel kuvatakse ja kinnitatakse.

Swiss Transport OÜ on alates aastast 2018 rikkunud elektroonilise side seaduse ja infoühiskonna teenuse seaduse nõudeid inimestele ja võimalik, et ka juriidilistele isikutele reklaamkirju saates: saatnud e-kirju ilma inimese eelneva nõusoleku või kliendisuhteta, e-kirjas olev kommertsteadaannetest loobumise link ei tööta, kirjades varjatakse kommertsteadaande saatjat (ei ole selge, kelle nimel reklaami tehakse); e-kirju saadetakse tundmatutelt e-posti aadressidelt. 

Hoiatuse eesmärk on informeerida avalikkust ohtude eest, mis kaasnevad nimetatud äriühingutega lepingulistesse suhetesse astumisel, kontaktide edastamisel veebilehel või teadusajakirjade tellimisel. Hoiatust silmas pidades on ka e-posti teenuse administraatoritel võimalik spämmifiltreid eelseadistada.

Hoiatustega saab tutvuda inspektsiooni veebilehel hoiatuste lehel.