Sa oled siin

Euroopa Andmekaitseinspektor uurib Euroopa institutsioonide tegevust

28.05.2021
Luup ja aken

Euroopa Andmekaitseinspektor algatas 27. mail kaks järelevalvet oluliste Euroopa institutsioonide tegevuse uurimiseks. Järelevalvet alustati Euroopa Liidu asutuste ja Euroopa Komisjoni tegevuse üle andmete edastamisel USA-sse ning seda Amazoni ja Microsofti pilveteenuste ning Microsoft Office 365 kasutamisel.

ELi institutsioonid peavad järgima 2020. juulis jõustunud Schrems II kohtuotsust, mis tähendab, et kolmandatesse riikidesse tuleb andmeid edastada kooskõlas isikuandmete kaitse üldmäärusega.

Euroopa institutsioonide tegevus on seotud pilvepõhise tarkvaraga ja kuna kasutatakse USA teenusepakkujaid, siis arvestama peab andmete edastamisel jõustunud Schrems II kohtuotsusega ning Euroopa Andmekaitseinspektoril on võim teostada tegevuse üle järelevalvet.

Euroopa Kohus võttis 2020. aasta juulis vastu ajaloolise kohtuotsuse, millega tühistas Privacy Shield programmi kehtivuse. Peale kohtu otsuse jõustumist loetakse USA-d mittepiisava andmekaitsetasemega riigiks, kuhu andmete edastamisel tuleb kohaldada isikuandmete kaitse üldmääruse 5. peatükis toodud tingimusi.

Avaldatud teade EDPS veebis.