Sa oled siin

Berliini grupi 70. kohtumisel võeti vastu näotuvastuse suunised ja soovitused tarkade linnade osas

02.01.2023
Berliini grupi 70. kohtumisel võeti vastu näotuvastuse suunised ja soovitused tarkade linnade osas
Berliini grupi 70. kohtumine

28.-30. novembril toimus Londonis rahvusvahelise tehnoloogiaalase andmekaitse töörühma (Berliini grupi) töökohtumine. Kohtumisel esindas Eestit Andmekaitse Inspektsiooni tehnoloogianõunik Urmo Parm.

Berliini grupi kohtumisel osales üle 35 esindaja eri riikide andmekaitseasutustest, kodanikuühiskonnast ja rahvusvahelistest organisatsioonidest. Töökohtumisel võeti vastu kaks olulist dokumenti – esimene neist keskendub soovitustele tarkade linnade osas ning teises on kokku võetud näotuvastusega seotud suunised.

Grupp arutas ka tulevasi aktuaalseid küsimusi ning lepiti kokku edasine töö digitaalsete valuutade ning telemeetria andmetega seonduvatel teemadel.

Külalisesinejatena astusid üles Paul Nemitz Euroopa Komisjonist ja Carly Kind Ada Lovelace’i Instituudist, kes tutvustasid instituudi aruannet "Andmete ümbermõtestamine ja digitaalse võimu tasakaalustamine" (Rethinking data and rebalancing digital power). Berliini rühm tervitas ka ÜRO privaatsusõiguse raportööri dr Ana Brian Nougrères'i, kes esines lühikese ettekandega oma tööst.

Tehnoloogianõunik Urmo Parm, Andmekaitse Inspektsioon"Uute tehnoloogiate kasutuselevõtmisel peab alati silmas pidama pikemat perspektiivi ning arvestama sellega, milline mõju võib neil olla meie kõigi privaatsusele kaugemas tulevikus," selgitas inspektsiooni tehnoloogianõunik Urmo Parm.

"Tehisintellektil ja biomeetrial põhinevad lahendused on juba täna väga kiirelt arenenud ning laialdaselt kasutuses. Meie töö eesmärk on jälgida, et tulevikutehnoloogiate arendamisel peetaks alati meeles ka andmekaitselist vaadet ning kõikvõimalikud murekohad saaks läbi mõeldud enne uue lahenduse ellurakendamist," lisas nõunik.
 

Järgmine Berliini rühma koosolek on planeeritud 2023. aasta juunikuusse Itaalias Roomas.