Sa oled siin

Baltimaade andmekaitsjad fikseerisid ühised järelevalvesuunad

02.03.2012

Pärnus kohtunud Balti riikide andmekaitse asutuste juhid leppisid kokku selle aasta ühisjärelevalvetes rahvusvaheliste ettevõtete üle, kes tegutsevad kõigis kolmes riigis. Ühisjärelevalvete eesmärk on tagada ettevõtteis klientide ja töötajate isikuandmete kaitse nõuete ühtlane järgimine. 

Eile ja täna kohtus Andmekaitse Inspektsiooni juht Viljar Peep Läti andmekaitse inspektsiooni juhi Signe Plūmiņa ja Leedu riikliku andmekaitse asutuse juht Algirdas Kunčinasega.

Kohtumise peaeesmärgiks oli leppida kokku konkreetsed ettevõtted, kelle puhul sel aastal isikuandmete kaitstust kontrollitakse. Andmekaitse järelevalveasutused viivad kontrolli läbi üheaegselt vastavalt oma riigi ettevõtte harus või  -filiaalis ning koondavad tulemused ühisettepanekuiks. 

Esimene sarnane ühisjärelevalve toimus möödunud aasta lõpus Eesti ja Läti asutuste ühistööna Stockmanni kaubamajades, kus teostatud järelevalve keskendus isikuandmete kaitsele töö- ja kliendisuhetes, tähelepanu pöörati ka otseturustuse nõuetele.
Selline ühine andmekaitse asutuste järelevalvevorm, kuhu edaspidi on kaasatud kõik kolm Balti riiki, on tingitud üha enam põimunud Põhja- ja Baltimaade majanduskeskkondadest. 
 

Head soovides,
Stiina Liivrand
Andmekaitse Inspektsiooni nõunik
627 41 34
55 666 000