Sa oled siin

Andmekaitse Inspektsiooni infotelefon on jätkuvalt populaarne

24.07.2014

Andmekaitse Inspektsioon tegi kokkuvõtteid käesoleva aasta esimesel poolaastal inspektsiooni infotelefonile laekunud kõnedest. Inspektsioon vaatles pöördumisi oma peamistest tegevusvaldkondadest lähtuvalt ehk liigitas päringud isikuandmete kaitse ning avaliku teabe suunda, kõige vähem esitati küsimusi elektroonilise otsepostituse (spämm) kohta.

Selle aasta esimesel poolaastal helistati inspektsiooni infoliinile kokku 571 korral, neist 474 kõnet oli seotud isikuandmete kaitse seaduse, 73 avaliku teabe seaduse ja 24 kõnet elektroonilise side seadusega. Isikuandmete kaitsega seotud probleemide hulgas olid kõige populaarsemad isikuandmete avalikustamisega seotud küsimused, mille kohta päriti 88 korral, aga ka delikaatsete isikuandmete töötlemise registreerimine, mille kohta sooviti teavet 75 korral. Infotelefonile laekunud küsimused puudutasid veel salvestusseadmete kasutamist, isikuandmete kasutamiseks nõusoleku andmist ning töösuhetest ja võlasuhetest tingitud probleeme.

Avaliku teabe seaduse valdkonda jäävate probleemide osas olid vastused kõige nõutumad juurdepääsupiirangute kohta käivatele (37) ning teabenõude täitmist (24) puudutavatele küsimustele. Eelmisel perioodil oli teabenõude täitmist käsitlevaid küsimusi ligi 2 korda rohkem.

„Võrreldes eelneva perioodiga (2013 II poolaasta) on kõnede koguhulk 24 % vähenenud, mis näitab inimeste teadlikkuse tõusu ja inspektsiooni ennetustegevuse ja teavitustöö tulemuslikkust,“ märkis inspektsiooni arendusdirektor Kaja Puusepp.

Lisaks infotelefonile saab inspektsiooni poole pöörduda ka e-posti teel: [email protected]. Infotelefoni number on 627 4144.

Margit Liivoja

avalike suhete nõunik, tel 627 4134