Sa oled siin

Andmekaitse Inspektsioon lõpetas menetluse laenuvahendamise portaali suhtes

23.11.2012

Andmekaitse Inspektsioon lõpetas järelevalvemenetluse seoses Interneti laenuvahendusportaaliga www.pangalaen.ee. Selle käigus tehti portaalipidajaile soovitusi kasutajatingimuste muutmiseks. Soovitusi tehti seoses isikuandmete töötlemise ja otseturustusteadete saatmise tingimustega. Nüüdseks on ettevõte varasemad vajakajäämised kõrvaldanud.

Andmekaitse Inspektsioon soovitab isikuandmete sisestamisel Internetti olla uudishimulik oma andmete edasise saatuse osas. Interneti teenuste kasutamine on tänuväärne ja loomulik tänapäevase elu osa, kuid enne, kui oma andmed edastada, tasub uurida, kelleni need jõuavad ja mis nendega edasi tehakse.

Inspektsioon juhib ettevõtjate tähelepanu, et teenuse tüüptingimustes tuleb selgelt näidata, kellele ja millisel eesmärgil andmeid edastatakse. Kasutajatingimuste hulgas ei tohi olla inimese eest juba ära otsustatud, et ta nõustub saama ettevõttelt reklaampakkumisi. Otseturustusega nõustumine peab olema inimese vaba valik.

Andmekaitse Inspektsioon alustas 17. oktoobril järelevalvemenetluse laenuvahendusportaali http://www.pangalaen.ee/ pidaja suhtes, hindamaks isikuandmete töötlemise seaduslikkust.

 

Head soovides,


Stiina Liivrand

Andmekaitse Inspektsiooni nõunik

627 41 34
55 666 000