Sa oled siin

Andmekaitse Inspektsioon kutsub kutsekoolide esindajaid ümarlaua arutelule

11.11.2022

Andmekaitse Inspektsioon kutsub kutsekoolide esindajaid enda juurde külla, et arutada ühiselt kutsekoolide igapäevatöös tekkivaid andmekaitsealaseid küsimusi.  

Kutsekoolide ümarlaud toimub 17. novembril 10.00-16.00 Tallinnas aadressil Tatari 39. Ümarlauda veavad eest inspektsiooni juristid Kadri Levand ja Karin Uuselu.

Ümarlauale on oodatud eeskätt kutsekoolide andmekaitsespetsialistid aga ka teised töötajad, kes andmekaitseküsimuste eest vastutavad või nendega oma igapäevatöös pidevalt kokku puutuvad.

See on hea võimalus ka kutsekoolide esindajatel omavahel kohtuda ja tekkinud murekohtadele ühiselt lahendusi pakkuda, et praktika oleks võimalikult ühtne. Inspektsioon on ümarlaua formaadis toimuvatel kohtumistel nõuandja rollis. Julgustame koolide esindajaid jagama avatult ka töös ette tulevaid probleeme, et neile koos lahendused leida ning asutuste andmekaitsealaseid riske paremini hallata. Eesmärk on pakkuda tuge ning anda nõu ja abi küsimustes, millega kool ise hätta on jäänud.

Haridusvaldkonnas on inspektsioon varem sarnases vormis arutelusid korraldanud näiteks ülikoolide esindajatele.

Arutlusele tulevad teemad


Räägime andmekaitsespetsialisti rollist, andmekaitsetingimustest, turvakaameratest ja õigustatud huvi hinnangust. Samuti tuleb juttu isikuandmete avaldamisest lõputöödes ning lõputööde avalikustamisest. Olulise teemana ei saa üle ega ümber ka õppetöö tagasisidestamisega seotud küsimustest, erinevatest praktikatest õppejõu isiklike kontaktide kasutamisel ning hinnete avaldamisega seotud küsimustest. Räägime  ka andmete edastamisest kolmandatele isikutele, fotode kasutamisest ja paljust muust. Iga osaleja saab välja tuua ka oma töös esile kerkinud küsimusi.

Registreerumine


Kutsekoolidele on osalemiseks saadetud kutsed. Huvilistel palume registreeruda meiliaadressil kadri.levand[a]aki.ee. Registreerumisel märkige ära oma asutuse nimi ning osalejate nimed ja meiliaadressid. Samuti andke juba registreerumisel teada küsimustest, mida ümarlaual kindlasti arutada soovite.