Sa oled siin

AKI hoiatab: Trion Worlds´i videomängude andmebaasi rünnati, kontoomanik peaks vahetama paroole

03.01.2012

Teatati andmelekkest Trion Worldsi kasutajakontode andmebaasis. Rünnati andmebaasi, misjärel arvatakse, et lekkis 3,3 miljonit kasutajanime, krüpteeritud parooli, kasutajate sünniaega, e-maili, arveldusarvet ning andmed kasutajate krediitkaardi numbri ja aegumistähtajaga.

Andmekaitse Inspektsioonile teatati, et ründest on mõjutatud umbes 3000 Eestist pärit Trion Worldsi kasutajakonto omanikku.

Trion Worlds teatas, et seni ei ole leidnud kinnitust, et kogu krediitkaardi andmestik on lekkinud, teatab, et kõikidel kasutajatel on kohustus vahetada parool. Ühtlasi paneb ettevõte südamele, et kui sama kasutajanimi ning parool on kasutusel veel teisteski keskkondades, siis tuleks muuta kindlasti ka neid. Eriti käib see finantsteenustega seotud ja isikuandmeid sisaldavate kasutajakontode kohta, kus ettevõte soovitab edaspidi toimuval silm peal hoida.

Andmekaitse Inspektsioon tuletab meelde, et luues Interneti kasutajakontosid, on soovitav erinevates keskkondades kasutada erinevaid kasutajanimesid ja paroole. Isikuandmete sisestamisel Interneti on kasulik olla pigem tagasihoidlik, kui avameelne.

 

Heade soovidega,

Stiina Liivrand
Andmekaitse Inspektsiooni nõunik
627 41 34
55 666 000