Ühendkuningriigi andmetöötleja

PrintPDF Jaga

Ühendkuningriigi andmekaitse järelevalveasutus on teiste riikide kodanikele teinud võimalikuks pöörduda abisaamiseks, kui isikuandmete töötlejaks on mõni sealne ettevõte või asutus. Eestis vahendab teie pöördumist Andmekaitse Inspektsioon.

Enne kaebuse vormistamist pöördu kirjalikult andmetöötleja poole, nõudega rikkumine lõpetada.  Kui vastust ei järgne või ei ole see rahuldav, pea nõu Andmekaitse Inspektsiooniga. Kui inspektsioon ei saa teie probleemi lahendada, oleme teie kaebuse vahendajaks.

Kui teie õigusi on rikutud isikuandmete kaitse seaduse alusel (direktiiv  95/46/EC):

1. Üksikrikkumise korral, (vähem kui 5 rikkumist või vähema kui 5 inimese õigusi puudutades) tuleks täita vorm International Complaint form – individual complaints.

    Kui on rikutud õigust pääseda ligi oma andmetele, tuleb täita vormi osa A ning kui isikuandmeid on ebaseaduslikult töödeldud, siis tuleb täita vormi osa B.

Täidetud vorm saatke info@aki.ee .

2. Kui on rohkem kui 5 ettevõtte suhtes kaebus, siis tuleks kasutada vormi: International complaint form – multiple complainants.  

Täidetud vorm saatke info@aki.ee .

 

Kui rikkumine puudutab elektroonilise side vahendite abil (e-post, tekstisõnumid ja telefonikõned (ka automaatsed)) isikuandmete ebaseaduslikku töötlemist siis:

1. mittesoovitavate tekstisõnumite või automaatsete telefonikõnede puhul tuleks kasutada raporteerimislinki ja edastada see ühtlasi: info@aki.ee .

2. mittesoovitavate e-posti sõnumite (spämm) ja faksisõnumite puhul, tuleks kasutada seda raprteerimislinki ja edastada see ühtlasi: info@aki.ee .

   

 

 

 

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner