Sa oled siin

Teata andmekaitsespetsialistist

06.08.2019

Andmekaitsespetsialistist saab esindusõiguslik isik teavitada ettevõtjaportaali kaudu või informeerides Andmekaitse Inspektsiooni e-posti aadressile info[a]aki.ee. Kui olete andmekaitsespetsialisti määranud ettevõtjaportaali kaudu, siis eraldi kirjalikult sellest inspektsiooni teavitama ei pea.

Kuidas teatada andmekaitsespetsialistist ettevõtjaportaalile?

 

Kes peavad määrama andmekaitsespetsialisti?

Ettevõtjaportaali sisse logides valige avalehelt endaga seotud ettevõtja, mille määratud andmekaitsespetsialisti andmed soovite esitada. Määratud andmekaitsespetsialistist saavad teavitada isikuandmete töötleja esindusõiguslikud isikud.

Ettevõtjaportaali ettevõtja lehel on jaotis Andmekaitsespetsialist.

  • Andmekaitsespetsialisti lisamiseks vajutage „Lisa andmekaitsespetsialist“ Avaneb tööleht.
  • Valige andmekaitsespetsialisti tüüp. Andmekaitsespetsialist võib olla juriidiline isik või füüsiline isik. 
Pange tähele! Esitada saab kuni kahe määratud andmekaitsespetsialisti andmed. Nende volituste kehtimise aeg ei tohi kattuda. 
 

Kui andmekaitsespetsialistiks on füüsilise isik, tuleb esitada ees- ja    perenimi, isikukood ja kodakondsus või välisriigi kodaniku sünniaeg ja  kodakondsus (mõlemad lahtrid on kohustuslikud täita).

Kui andmekaitsespetsialistiks on juriidiline isiktuleb esitada ärinimi,  registrikood ja registrikoodi andnud riik.

 

  • Andmekaitsespetsialisti kontaktandmete esitamiseks valiga rippmenüüst valida kolme liigi vahel: elektronposti aadress, veebiaadress ja telefon. Seejärel sisestage kontaktandmed ning vajutage nupule „Lisa“. Soovi korral võite jätkata kontaktandmete lisamist.
  • Määrake volituste kehtimise alguskuupäev ja tähtaeg. Möödunud kuupäevi esitada ei saa. Volituste kehtimise tähtajaks on vaikimisi määratud „tähtajatu“. Seda saab hõlpsalt muuta kalendri funktsionaalsuse kasutamisel. Kui olete lisamas andmeid teise andmekaitsespetsialisti kohta, siis kontrollitakse automaatselt, et kahe määratud andmekaitsespetsialisti volituste aeg ei kattu. 
  • Lõpetuseks vajutage nupule „Esita".

Ettevõtjaportaalis avalikustatakse andmekaitsespetsialisti nimi ja sidevahendid.

 

Teatades andmekaitsespetsialistist Andmekaitse Inspektsioonile tuleb edastada järgmised andmed:

 

  • Kui andmekaitsespetsialistiks on füüsilise isik, tuleb esitada ees- ja perenimi, isikukood ja kodakondsus või välisriigi kodaniku sünniaeg ja kodakondsus (mõlemad lahtrid on kohustuslikud täita).
  • Kui andmekaitsespetsialistiks on juriidiline isiktuleb esitada ärinimi, registrikood ja registrikoodi andnud riik.
  • Andmekaitsespetsialisti elektronposti aadress, veebiaadress ja telefon. 
  • Volituste kehtimise alguskuupäev ja tähtaeg.

Pange tähele! Esitada saab kuni kahe määratud andmekaitsespetsialisti andmed. Nende volituste kehtimise aeg ei tohi kattuda. 

Teatis tuleb saata allkirjastatult e-posti aadressile info[a]aki.ee

Klienditugi
 
Kui andmekaitsespetsialisti määramisest teavitamisel tekib tõrkeid või tehnilisi küsimusi, saab nõu küsida meiliaadressilt info[a]aki.ee. Samuti saab nõu telefoninumbrilt +372 682 8714, mis vastab tööpäevadel kell 10.00-12.00 ja 14.00-15.00.