Sa oled siin

Hoiatused

01.02.2022

Hoiatus: Science Repository OÜ
31. jaanuar 2022

Inspektsioon avaldab korrakaitse seaduse § 26 lg 1 ja 2 alusel hoiatuse (103.04 KB, PDF) ettevõtte Science Repository OÜ suhtes.

Äriühing kogub füüsiliste ja juriidiliste isikute kontakte. Inspektsioon palub veebilehele sciencerepository.org oma kontaktandmeid mitte sisestada, sest andmete töötluse eesmärk on teadmata. Samuti ei ole tegemist nii turvalise veebilehe ega andmetöötlejaga nagu andmesubjektidele veebilehel kuvatakse ja kinnitatakse.

Hoiatuse eesmärk on informeerida avalikkust ohtude eest, mis kaasnevad nimetatud äriühingutega lepingulistesse suhetesse astumisel, kontaktide edastamisel veebilehel või teadusajakirjade tellimisel.

 

Hoiatus: Swiss Transport OÜ
31. jaanuar 2022

Kuivõrd ettekirjutused ja sunniraha määramine ei ole rikkumisi lõpetanud, avaldab Andmekaitse Inspektsioon korrakaitse seaduse § 26 lg 1 ja 2 alusel hoiatuse (114.84 KB, PDF) Swiss Transport OÜ suhtes.

Äriühing on alates aastast 2018 rikkunud elektroonilise side seaduse ja infoühiskonna teenuse seaduse nõudeid inimestele ja võimalik, et ka juriidilistele isikutele reklaamkirju saates: 

  • saatnud e-kirju ilma inimese eelneva nõusoleku või kliendisuhteta,
  • e-kirjas olev kommertsteadaannetest loobumise link ei tööta,
  • kirjades varjatakse kommertsteadaande saatjat (ei ole selge, kelle nimel reklaami tehakse).
  • e-kirju saadetakse tundmatutelt e-posti aadressidelt. 

Inspektsioonile teada olevalt saadetakse e-kirju järgnevatelt e-posti aadressidelt:

promo @jokerstars.win 
info @jokerstars.win 
info @casinoaffiliates.pro 

Hoiatuse eesmärk on informeerida avalikkust ohtude eest, mis kaasnevad nimetatud äriühingutega lepingulistesse suhetesse astumisel. Hoiatust silmas pidades on ka e-posti teenuse administraatoritel võimalik spämmifiltreid eelseadistada. 

 

Hoiatus: New Horizons OÜ, Rapsoodia OÜ (registrist kustutatud), Westinghouse OÜ, OÜ Adelaar, Temonten OÜ

7. veebruar 2020 

Kuivõrd ettekirjutused ja sunniraha määramine ei ole rikkumisi lõpetanud, avaldab Andmekaitse Inspektsioon korrakaitse seaduse § 26 lg 1 ja 2 alusel hoiatuse. (DOCX) (49.98 KB, DOCX)