Sa oled siin

Avaliku teabe päev 2020

29. septembril tähistasime Avaliku teabe päeva

  • Üritus toimus Ülemiste linnakus, Öpiku Konverentsikeskuse Kosmose saalis aadressil Valukoja 8.
  • Oodatud olid teabevaldajad kohalikest omavalitsustest, ennekõike töötajad, kes vastutavad avaliku teabe korralduse ja andmekaitsenõuete täitmise eest.

PÄEVAPROGRAMMKosmose saal

Kell 9.45 Kogunemine, üritusele registreerimine.

Kell 10.15  Sissejuhatus päevakavasse koos vaimuvirgutusega.

Kell 10.25 Kuidas kontrollida dokumendiregistrist piiranguga teabel piiranguid? 

“Kratijupid ehk kuidas lahendada asutuse olulisi probleeme lihtsasti”. Tekstianalüütika tööriista Texta tutvustus dokumendihalduse auditi läbiviimiseks. Majandus - ja Kommunikatsiooniministeeriumi andmete juht Ott Velsberg annab ülevaate.

Kell 11.00  Dokumendiregistrist ja veebist lekkisid isikuandmed. Mida teadma peab inimeste privaatsuse kaitse tagamiseks?

Andmekaitse Inspektsiooni tehnoloogiadirektor Urmo Parm jagab nõuandeid ja räägib heast praktikast.

Kell 11.35  Ligipääsetav kohaliku omavalitsuse veeb.

Räägime ligipääsetavusest inimkeeles ehk mis teeb veebilehest kõigile ligipääsetava keskkonna?  Proovime läbi, kuidas kontrollida veebilehe vastavust WCAG 2.1 standardile. Ligipääsetavuse nõuetest veebile kõneleb Trinidad Wiseman’i kasutajakogemuse disainer ja ligipääsetavuse ekspert Mari-Ell Mets. Kõik osalejad saavad kaasa 4-sammulise ligipääsetavuse kiirtesti.

Kell 12.15  Vaimuvirgutus lõunapausiks.

Kell 12.20  Lõuna

Kell 13.00  Palun väljastage mulle kõik minu isikuandmed!

Andmekaitse Inspektsiooni järelevalvedirektor Maris Juha annab nõu, kuidas peaks taotluse saamisel toimima ja millele tähelepanu pöörata.

Kell 13.35  Sissejuhatus veebiseire tulemustesse.

Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis avab kaardid, mida uuriti ja miks.

Kell 13.40  Tagasiside kohalike omavalitsuse veebilehtedele.

Andmekaitse Inspektsiooni peainspektor Elve Adamson annab ülevaate omavalitsuse veebilehtede ja dokumendiregistrite seire tulemustest.
Selgub parimatest parim.

Kell 14.40  Energiapaus 

Kell 14.50  Avaliku teabe päeva eriprogramm - andmekaitsespetsialistide praktikum.

Lahendada tuleb ülesanne: Asutusse tuleb inimese taotlus - palun väljastada dokumendid, kus minu nimi sisaldub. Kuidas lahendada, kui isikuandmed on teise isiku tehtud kaebuses, mis on veel menetluses, kolmanda asutuse märgukirjas, toetuste saajate protokollis ja kümne aasta vältel toimunud kirjavahetuses asutusega e-postikasti vahendusel, aga puudub teadmine, kas ka veebis ja sotsiaalmeedias.
Lahendust otsivad: Mari Mikson Paide Linnavalitsusest, Katrin Keevend Türi Vallavalitsusest, Siret Lilleleht Pärnu Linnavalitsusest ja Anne Siniaas Põlva Vallavalitsusest. Arutelu hoiab koos Merit Valgjärv Tallinna Linnavalitsusest.  Arutelu tulemust hindab Andmekaitse Inspektsioon.

Kogu päevaprogrammi hoidis koos Merilin Pärli.

Kokkuvõttev uudis Avaliku teabe päevast

Järelvaadatav videosalvestis Avaliku teabe päevast

Korraldaja kontakt
Tel: 627 41 36, 53456900