Milliseid andmeid võib minu kohta küsida majutusettevõte?

PrintPDF Jaga

Vastavalt turismiseaduse §-le 24 tuleb kliendil majutusteenust kasutades end alati majutusettevõttes registreerida külastajakaardi alusel. Klientide registreerimise ning nende kohta külastajakaartide täitmise eesmärgiks on ära hoida ohtu, mis võib peituda näiteks illegaalses immigratsioonis. Samuti saab kogutud andmeid vajadusel kasutada kriminaalmenetluses või kadunuks jäänud või õnnetuse ohvriks langenud isiku kindlakstegemisel.
Külastajakaardile kantakse majutusteenuse osutamise aeg ning kliendi nimi, sünniaeg, kodakondsus ja aadress. Samuti ka kliendiga koos majutatava abikaasa ja alaealise nimi, sünniaeg ning kodakondsus.
Juhul kui klient ei ole Eesti, Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi või Šveitsi kodanik või ei ole Eestis elamisloa või elamisõiguse alusel elav välismaalane, siis lisaks eelpool nimetatud andmetele kantakse külastajakaardile reisidokumendi liik, number ja selle väljaandnud riik. Esitatud andmete õigsust kinnitab klient oma allkirjaga.
Küll aga juhime tähelepanu, et külastajal ei ole kohustuslik esitada muid andmeid, nt oma telefoninumbrit või meiliaadressi.

Loe täpsemalt AKI juhist Isikuandmete töötlemisest majutusettevõtetes

Tagasi korduvate küsimuste juurde 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner