Millal tohib avalikustada sugupuu andmeid Internetis?

PrintPDF Jaga

Igal ühel on õigus uurida ja teada saada oma esivanemaid, sugulasi ja hõimlasi ning tulemuste avaldamiseks koostada sugupuu. Kui taoline sugupuu koostatakse ja avaldatakse sugulaste ringis, siis ei kohaldu Isikuandmete kaitse seadus, kuna andmeid töödeldakse isiklikul otstarbel.


Juhul, kui isikuandmed aga avalikustatakse Internetis (nt http://www.geni.com/ lehel), siis kohaldub isikuandmete kaitse seaduses ettenähtud nõusoleku küsimise nõue ehk teisisõnu tuleb isikuandmete avalikustamiseks küsida isikult endalt selleks isikuandmete kaitse seaduse §-i 12 kohane nõusolek. Lisaks soovitame sätestada veebilehele piirangud sugupuuandmetele juurdepääsevate isikute hulga osas (nt vaid suguvõsasse kuuluvad isikud pääsevad enda suguvõsa andmetele ligi).

 

Kui te aga leiate oma isikuandmed avalikult kättesaadavana ja te ei soovi seda, siis pöörduge avaldaja poole omaenda andmete umbisikustamiseks või kinniseks muutmiseks.

Tutvu ka Andmekaitse Inspektsiooni juhisega Isikuandmete töötlemine suguvõsa uurimiseks.Tagasi korduvate küsimuste juurde

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner