Kuidas määratud andmekaitsespetsialisti andmeid muuta saab?

PrintPDF Jaga

Ettevõtjaportaali sisse logides on võimalik muuta määratud andmekaitsespetsialisti volituste kehtimise aega ja kontaktandmeid. Selleks valige avalehelt endaga seotud ettevõtja, mille määratud andmekaitsespetsialisti andmeid soovite muuta. Andmete muutmise õigus on isikuandmete töötleja esindusõiguslikel isikutel. Juba möödunud kuupäevades muudatusi teha ei saa. 

Ettevõtja lehel on jaotis Andmekaitsespetsialist, mille all kuvatakse ettevõtja esitatud andmed. Andmekaitsespetsialisti real on andmete muutmise valikus esitatud andmete eemaldamine ja muutmine. Andmekaitsespetsialisti volituste kehtimise aja saab lõpetada kasutades nuppu „Eemalda“. Muudatuse tegemiseks valige muudetava andmekaitsespetsialisti real „Muudan".

Nupuvajutus „Muuda“ avab töölehe, millel saate eemaldada esitatud kontaktandmeid ja lisada uusi. Samas saate muuta andmekaitsespetsialisti volituste aega.

Muuda kontaktandmed jaotises kasutage esitatud andmete eemaldamiseks nuppu „Eemalda”. Kontaktide lisamiseks valige rippmenüüst kolme liigi vahel: elektronposti aadress, Interneti WWW aadress ja telefon. Seejärel sisestage kontaktandmed ning vajutage nupule „Lisa“. Soovi korral võite jätkata kontaktandmete lisamist. Esitatud kontaktandmeid peab olema vähemalt üks, kuid mitte enam kui viis.

Andmekaitsespetsialisti volituste aja muudatustest saate teavitada jaotises Vali volituste kehtimise kuupäevad. Kui olete teatanud kahest määratud andmekaitsespetsialistist, siis tuleb jälgida, et nende volituste kuupäevad ei kattu.


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner