Kuidas ettevõtjaportaalis andmekaitsespetsialisti andmed esitada?

PrintPDF Jaga

Ettevõtjaportaali sisse logides on võimalik esitada määratud andmekaitsespetsialisti andmed. Selleks valige avalehelt endaga seotud ettevõtja, mille määratud andmekaitsespetsialisti andmed soovite esitada. Määratud andmekaitsespetsialistist saavad teavitada isikuandmete töötleja esindusõiguslikud isikud.

Ettevõtja lehel on jaotis Andmekaitsespetsialist. Andmekaitsespetsialisti lisamiseks vajutage „Lisa andmekaitsespetsialist“.

Avaneb tööleht.

Esitada saab kuni kahe määratud andmekaitsespetsialisti andmed. Nende volituste kehtimise aeg ei tohi kattuda.

Alustuseks valige andmekaitsespetsialisti tüüp. Andmekaitsespetsialist võib olla juriidiline isik või füüsiline isik.

Füüsilise isiku kohta tuleb esitada ees- ja perenimi, isikukood ja kodakondsus või välisriigi kodaniku sünniaeg ja kodakondsus (mõlemad lahtrid on kohustuslikud täita).

Isiku andmete vormid saate täita automaatselt enda andmetega vajutades nupule "Lisa minu andmed".

Juriidilise isiku kohta tuleb esitada ärinimi, registrikood ja registrikoodi andnud riik. 

Esitatud kontaktandmeid peab olema vähemalt üks, kuid mitte enam kui viis. Rippmenüüst saate valida kolme liigi vahel: elektronposti aadress, Interneti WWW aadress ja telefon. Seejärel sisestage kontaktandmed ning vajutage nupule „Lisa“. Soovi korral võite jätkata kontaktandmete lisamist.

Edasi saate esitada volituste kehtimise alguskuupäeva ja tähtaja. Möödunud kuupäevi esitada ei saa. Volituste kehtimise tähtajaks on vaikimisi määratud „tähtajatu“. Seda saab hõlpsalt muuta kalendri funktsionaalsuse kasutamisel. Kui olete lisamas andmeid teise andmekaitsespetsialisti kohta, siis kontrollime automaatselt, et kahe määratud andmekaitsespetsialisti volituste aeg ei kattu. 

Lõpetuseks vajutage nupule „Esita“.

 


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner