Andmekaitsespetsialisti määramine

PrintPDF Jaga

Kui teie asutusel või ettevõttel on EL-i isikuandmete kaitse üldmääruse kohaselt vaja määrata andmekaitsespetsialist, teavitage spetsialisti määramisest Andmekaitse Inspektsiooni ettevõtjaportaali kaudu. Kohustus andmekaitsespetsialisti määramisest inspektsiooni teavitada hakkab kehtima 25. maist 2018. Portaali kaudu saab see nähtavaks avalikkusele ning seega olete täitnud ka avalikkuse teavitamise kohustuse.

Andmekaitsespetsialisti määramisest saab ettevõtjaportaali kaudu teavitada esindusõiguslik isik. (Riigi või kohaliku omavalitsuse asutus, kelle on ettevõtjaportaalis esindusõiguslik  isik määramata, saab selleks juhised SIIT.) Esitamiseks on vaja andmekaitsespetsialisti ees- ja perekonnanime ning isikukoodi/sünniaega.

Kui olete andmekaitsespetsialisti määranud ettevõtjaportaali kaudu, siis eraldi kirjalikult sellest inspektsiooni teavitama ei pea.

Kuidas ettevõtjaportaalis andmekaitsespetsialisti andmeid esitada, saad lugeda siit.

Esitatud andmed muutuvad äriregistri teabesüsteemis avalikuks alates 25. maist 2018. Avalikustatakse andmekaitsespetsialisti nimi ja sidevahendid.

Klienditugi

Kui andmekaitsespetsialisti määramisel äriregistri ettevõtjaportaalis tekib tõrkeid või küsimusi, siis saate nõu küsida helistades telefoninumbrile +372 682 8714, tööpäevadel kell 10.00-12.00 ja 14.00-15.00.

 


Loe ka: Kes peavad määrama andmekaitsespetsialisti?


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner