Kas tööandja võib kohustada töötajat kandma nimesilti?

PrintPDF Jaga

Nimesildi kandmine võib olla teatud ametite või ettevõtte üldise kuvandi puhul põhjendatud (nt maaklerid, hotellitöötajad). See peab olema töötaja töökohast lähtuvalt põhjendatud vajadus ning seega toimub andmete töötlemine lepingu alusel ja selle täitmiseks. Poolte kokkuleppel soovitame kasutada vaid töötaja eesnime.

Müüjad peavad kaubandustegevuse seadusest (§ 5 lg 2 p 3) tulenevalt kandma nimesilti kauplemisel väljaspool alalist tegevuskohta (nt laadal, avalikul üritusel vms).


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner