Kas mul on õigus saada oma surnud isa haiguslugu?

PrintPDF Jaga

Igal inimesel on õigus saada isikuandmete töötlejalt enda kohta käivaid andmeid (isikuandmete kaitse seadus § 19 lg 2). Üldjuhul saab iga inimene küsida andmeid ainult enda kohta.
Erandjuhul on aga õigus surnud inimese andmeid saada tema pärijal, abikaasa, alanejal või ülenejal sugulasel, õel või vennal.
Seega on lapsel õigus saada oma surnud isa kohta käivaid andmeid, sealhulgas terviseandmeid. Perearsti täiendav nõusolek või avaldus andmete väljastamiseks vajalik ei ole, Küll aga tuleb isikuandmete küsijal tõendada, et ta tõepoolest on surnud isiku pärija, abikaasa, alaneja või üleneja sugulane, õde või vend.
 

Tagasi korduvate küsimuste juurde


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner