Kas kortermaja trepikotta võib paigaldada turvakaamera?

PrintPDF Jaga

Kaamera paigaldamisel kortermaja trepikotta tuleb lisaks andmekaitsele arvestada ka omandiõigusest tulenevate piirangutega. Trepikoda on kõigi korteriomanike kaasomandis. See tähendab, et kaamerate paigaldamise üle saavad otsustada korteriomanikud ühiselt. Otsus kaameraid kasutada või nende kasutamisest loobuda tuleks vastu võtta korteriühistu koosolekul ja sellega seotud kokkulepped kinnitada näiteks maja sisekorraeeskirjades. (vt KOS § 12)

Otsuse tegemisel peab hindama ohtude tõsidust ja realiseerumise tõenäosust ning analüüsima alternatiive turvariskide maandamiseks (nt turvauks, signalisatsioon, täiendav valgustus). Kui pärast hinnangu tegemist selgub, et kaamerate paigaldamine on siiski vajalik ja seejuures ei kahjustata ülemääraselt vaatevälja jäävate inimeste huve, on kaamerate kasutamine lubatud. Kaamera salvestisi ei või kasutada muul eesmärgil. Samuti peab trepikotta nähtavale kohale paigutama kaamerate kasutamisest teavitavad sildid koos kontaktandmetega. (IKS § 14 lg 3)

Põhjalikuma ülevaate turvakaamerate kasutamisega seotud nõuetest saab Andmekaitse Inspektsiooni kaamerate kasutamise juhendi peatükist 5 ning kaamerast teavitamise kohta saab rohkem infot juhendi peatükist 13.


Päästa Liisa ID!
TerviseandmeteKaitsefoorum
targalt internetis bänner